کارگاه زیبایی

مراقبت از پوست به روش زنان کره ای

زنان کره‌ای به داشتن پوستی صاف و درخشنده شهرت دارند. اگر شما هم می‌خواهید که با روش‌های مراقب پوست کره‌ای‌ها بیشتر آشنا شوید، در ادامه مطلب همراهمان باشید.

قبل از آرایش، صورت خود را با آب سرد بشویید. آرایشگران کره‌ای اعتقاد دارند که اگر قبل از آرایش، صورت خود را با آب سرد بشوییم، آرایش روی صورت دوام بیشتری خواهد داشت. در واقع آب سرد، منافذ پوست را تنگ‌تر کرده که نه تنها باعث می‌شود آرایش به طور مساوی روی پوست بنشیند، بلکه با پایین آوردن دمای صورت، بر دوام آرایش روی صورت نیز خواهد افزود.

ابروهای خود را کاملا برندارید

کره ای‌ها معتقدند که ابروها باید حالت طبیعی داشته باشند، به همین دلیل زیر ابروهایشان را به طور کامل بر نمی‌دارند. در واقع آن‌ها با این شیوه سن خود را کمتر از آنچه هست، نشان می‌دهند. البته برای این که ابروهایشان مرتب به چشم آیند، تنها زیر قوس آن را بر نمی‌دارند، اما بالای ابروهایشان را کاملا تمیز می‌کنند.

از اسانس صورت استفاده کنید

اسانس‌های صورتی که کره ای‌ها استفاده می‌کنند، از فرمول سبکی تشکیل شده که میزان گردش طبیعی پوست را بالا برده و به ترمیم آن کمک می‌کند. اسانس‌ها مانند آبرسان‌ها عمل کرده و پوست را هیدراته می‌کنند. این اسانس‌ها معمولا نوعی مایع مغذی هستند که با استفاده از یک اسپری روی پوست تمییز صورت و گردن زده و موجب سفتی و روشنی آن می‌شوند.

پوستتان را دو بار تمیز کنید

شاید فکر کنید که با یک بار شستن صورتتان، پوستتان تمیز می‌شود، اما بد نیست که این بار با روش کره‌ای پیش روید. کره ای‌ها صورتشان را دوبار می‌شویند. از آنجا که اکثر لوازم آرایش روغنی هستند، آن‌ها در مرحله اول از یک روغن برای پاک کردن آرایششان استفاده می‌کنند، سپس صورتشان را با آرایش پاک کن‌ها می‌شویند تا کثیفی‌های باقیمانده از بین روند.

مرطوب‌کننده‌ها را فراموش نکنید

زمانی که ما صورتمان را می‌شوییم، نه تنها آرایش و کثیفی‌ها بلکه روغن‌های طبیعی پوست را هم از بین می‌بریم، از این رو کره ای‌ها همیشه بعد از شستن صورتشان از کرم‌های مرطوب کننده استفاده می‌کنند. در واقع زنان کره‌ای حدود ۳ تا ۱۰ ثانیه پس از شستن صورت، پوستشان را هیدراته می‌کنند.

هنگام خواب، پوستتان را مرطوب کنید

آیا تا به حال در مورد ماسک‌های خواب شنیده اید؟ این هم یکی دیگر از روش‌هایی است که زنان کره‌ای برای داشتن پوستی سالم و زیبا استفاده می‌کنند. یکی از زمان‌های اصلی و مهم بدن برای ترمیم خود شب است، به همین دلیل باید بیشترین تمرکز برای ترمیم‌های پوستی روی این ساعت‌ها باشد. از این رو توصیه می‌شود بسیاری از کرم‌ها هنگام شب و قبل از خواب استفاده شوند. با زدن ماسک‌های شب، مدت زمان بازسازی پوست افزایش یافته و پوست زمان بیشتری را برای استراحت پیدا خواهد کرد. برای پاک کردن آن هم صبح صورت را با آب گرم بشویید.

از لایه‌بردارها استفاده کنید

لایه برداری، کاری است که در دنیای غرب چندان معمول نیست، اما در روش‌های مراقبت از پوست به سبک کره بسیار مهم است. لایه برداری می‌تواند سلول‌های مرده پوست را برداشته و دیگر سلول‌های پوست را فعال کند، از این رو مواد ترمیم کننده پوست بهتر در منافذ نفوذ پیدا می‌کند. زنان کره ای، هفته‌ای ۲ تا ۳ بار این روش را به کار می‌گیرند.

آرایشتان را محو کنید

زنان کره‌ای چهره‌های مصنوعی با آرایش غلیظ را نمی‌پسندند. آن‌ها دوست دارند که ظاهری طبیعی داشته باشند، از این رو آرایش شان را محو می‌کنند تا خیلی توی چشم نباشد. برای این منظور، آن‌ها ابتدا یک مرطوب کننده روشن حاوی اسید هیالورونیک را به پوست شان می‌زنند تا نرم شود، سپس از BB کرم استفاده می‌کنند.

اگر به دنبال کرمی هستید که تمام ویژگی‌های یک کرم مناسب را داشته باشد تا به پوست آبرسانی کند و نواقص پوستی را مانند کرم پودر پوشش دهد، کرم بی بی بهترین گزینه برای شماست، به خصوص برای پوست‌های حساس‌تر. این کرم مثل کرم‌های معمولی آرایشی فوایدی دارد، اما سبک‌تر است و برای پوست مفیدتر می‌باشد. این نوع کرم، رنگ‌های خیلی متنوعی ندارد، زیرا بیشترین تمرکز آن بر آبرسانی، روشن کنندگی و حفاظت است. بسیاری از انواع کرم‌های بی بی بعد از قرار گرفتن روی پوست با رنگ پوست شما هماهنگ می‌شوند.

پوستتان را نکشید

اگر به ویدیوهای کره‌ای نگاهی بیندازید، خواهید دید که زنان کره‌ای هیچوقت پوست صورت شان را نمی‌کشند. آن‌ها اعتقاد دارند که کشیدن پوست صورت به مرور زمان موجب چین و چروک پوست می‌شود. از این رو آرایش را روی صورت شان نمی‌کشند، بلکه آن را روی صورت شان ضربه می‌زنند. این روش نه تنها دوام آرایش را روی صورت افزایش می‌دهد، بلکه گردش خود را نیز بالا برده که در نهایت به داشتن پوستی بدون صاف و هموار می‌انجامد.

منبع همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.